Flexidium 400

Flexidium 400

Sprawne mocne stawy to odgrywają bardzo istotną rolę w codziennym funkcjonowaniu człowieka. Chodzimy, wykonujemy setki mnóstwo czynności  w ciągu dnia, które ”zmuszają do pracy” naraz kilka , a nawet kilkadziesiąt stawów.

Osoby, które odczuwają bóle stawów skarżą się nie tylko na dolegliwości bólowe, ale także na obniżony  komfort życia spowodowany utrudnieniem bądź niemożnością zrobienia niektórych czynności. Przyczyn udręk ze stawami jest bardzo dużo, np.: za mała aktywność fizyczna, za duża aktywność fizyczna, nadwaga, wady postawy i niektóre choroby metaboliczne. Problemom ze stawami można zapobiegać dbając o kondycję fizyczną i utrzymując odpowiednią wagę ciała.  Niezwykle istotne jest unikanie nadwagi, ponieważ zbytnie obciążenie kości może skutkować zwyrodnieniem stawów.

Masa ciała mieszcząca się w zdrowych przedziałach ułatwia podejmowanie aktywności fizycznej.  Z kolei  uprawianie sportu, czy choćby proste ćwiczenia i spacery korzystnie wpływają na stawy i kręgosłup, minimalizują występowanie dolegliwości bólowych, ułatwiają samo naprawianie się uszkodzonych stawów. Na schorzenia stawów cierpią najczęściej osoby po 50 roku życia, choć zdarzają się przypadki, że chory jest w młodszym wieku. Obecny styl życia powoduje wzrost zachorowań na choroby stawów. W przypadku osteoporozy lub zaawansowanego zwyrodnienia stawów konieczne jest leczenie pod okiem lekarza i rehabilitanta, którzy dobiorą terapię w zależności od stanu zdrowia danej osoby.

Część osób, którym udało się wyleczyć bóle stawowe przekonuje, że bardzo duży udział w ich sukcesie miały suplementy diety na stawy zawierające składniki budulcowe.

Najważniejszym elementem suplementów jest kolagen, który uczestniczy w regeneracji chrząstki stawowej , poprawia jej wytrzymałość i elastyczność. Przyjmowanie kolagenu ma olbrzymie znaczenie w profilaktyce schorzeń ze strony stawów. Rekomendowanym przez sporo osób środkiem leczniczym jest Flexidium 400. Chorzy potwierdzają jego skuteczność. Osoby, które stosowały go  zauważyły, że już po kilku dniach przestały odczuwać bóle stawowe lub dolegliwości były znacznie słabsze. Działanie suplementu oparte jest na składnikach naturalnych, takich jak : kolagen, selen, cynk, kwas askorbinowy, kwas hialuronowy . W Flexidium 400 został użyty rybi kolagen, który cechuje  doskonałą wchłanialnością. Kwas hialuronowy jest składnikiem mazi stawowej, odpowiadającym za ochronę i  odżywianie chrząstki. Kolejnym plusem jest to, że zmniejsza tarcie między chrząstkami. Cynk jest wpływa na prawidłowy stan kości, a jego niedobory powodują ból stawów i problemy z poruszaniem się . Niedobory selenu w organizmie prowadzą do zwiększonego ryzyka zwyrodnienia kolanowego stawu.

Ważną informacją jest to,że kolagen w największej ilości występuje w skórze, stawach, zębach, mięśniach, paznokciach i włosach. Jest określany białkiem młodości. Wraz ze zmniejszaniem się jego poziomu rozpoczynają w organizmie procesy starzenia.

Niewłaściwe odżywianie się, zwłaszcza dieta obfitująca w cukier i oparta na produktach głęboko przetworzonych powoduje duży spadek kolagenu i niedobory składników odżywczych. Kolagen chroni żołądek i wątrobę, nawilża i ujędrnia skórę oraz tworzy tarczę obronną organizmu przed toksynami i drobnoustrojami. Najbardziej wartościowy jest rybi kolagen. Istnieją kolageny wieprzowe i wołowe.  Ze względu na oczekiwania  społeczne i duże zapotrzebowanie na kolagen roślinny naukowcy opracowują kolagen pozyskiwany z roślin. Kolagen jest głównym składnikiem chrząstki, więc regularne stosowanie Flexidium 400  naprawia stawy i zwiększa nich ochronę przed podobnymi zdarzeniami w przyszłości.

Zanim kupi się suplement kolagenowy trzeba przeczytać na jego skład.

Na rynku i nawet w aptekach są dostępne suplementy, w których mimo nazwy „kolagenowe” tego bezcennego składnika tam nie znajdziemy. Takie suplementy są tylko podróbkami, które na pewno nie pomogą pacjentom cierpiącym z powodu bólu stawów.

Złe składy preparatów producentów spowodowane są dużym zainteresowaniem produktami kolagenowymi. Flexidium 400 zawiera właściwą dawkę kolagenu niezbędnego do regeneracji i ochrony stawów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *